KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14551016
nr 1455 1016
Allan Österlind
(1855-1938), Sverige
Signerad, flicka. Akvarell, bildmått: 72x53cm, yttermått inklusive ram: 95x74cm
Allan Österlind, svensk målare och skulptör född i Stockholm 1855, död 1938.
måndag 21 mars 2022
kl 20:30:28
Allan Österlind
Läs mer om Allan Österlind